Dvipusė elektros energijos apskaita (Net metering)

Dvipusė elektros energijos apskaita (Net metering) – tai operatoriaus ESO administruojama sistema, skirta gaminantiems vartotojams, kurių per metus suvartojamos elektros energijos kiekis iš esmės sutampa su jame per metus pagamintos elektros energijos kiekiu. Sistemos privalumais gali naudotis tik gaminantys vartotojai, kurių namų valdos prieigose yra įrengtos saulės šviesos energijos elektrinės (toliau – saulės elektrinės, jėgainės), pagaminančios namų ūkyje vartojamą elektros energiją.
Kai saulės elektrinėje įrengti fotovoltiniai moduliai gamina nepakankamai elektros energijos (pvz., apsiniaukusią dieną), būtinos patenkinti namų ūkio poreikius, elektros energijos "trūkumas" yra importuojamas iš elektros tinklų. Kai saulės elektrinė gamina daugiau elektros energijos (pvz., saulėtą dieną), nei tuo metu namų ūkis vartoja, perteklinė pagaminta elektros energija yra eksportuojama į ESO.

Vadinamojo elektros energijos importo ar eksporto metu LESTO įrengtas skaitiklis „sukasi“ priešingomis kryptimis – taip kalendorinių metų pabaigoje pasiekiamas tikslas, kuomet saulės elektrinėje pagamintos elektros energijos kiekis neviršija per metus suvartotos elektros energijos kiekio.
Saulės elektrinės integravimas į dvipusės elektros energijos apskaitos sistemą leidžia gaminančiam vartotojui užsitikrinti namų ūkyje suvartojamos elektros energijos kainą 25 metų laikotarpiui – būtent toks yra minimalus saulės elektrinės gyvavimo laikas. Šiandieninė investicija į saulės elektrinę užtikrina 0,05–0,06 EUR kiekvienos per ateinančius 30 metų suvartotos kilovatvalandės kainą. Vadinasi, gaminantys vartotojai savo namų valdoje įrengę saulės elektrinę galite sutaupyti iki 21.000 EUR išlaidų, susijusių su elektros energijos vartojimu per ateinančius 30 metų.

KAIP VEIKIA DVIPUSĖ ELEKTROS ENERGIJOS APSKAITA?
Dvipusės elektros energijos skaičiavimo metodikos pavyzdžiai, kai:

  • namų valdoje suvartojama 5000 kWh per metus,
  • namų valdoje suvartojama 7500 kWh per metus,
  • namų valdoje suvartojama 10000 kWh per metus,
  • namų valdoje suvartojama 12000 kWh per metus.


DVIPUSĘ APSKAITĄ REGLAMENTUOJANTYS ĮSTATYMAI IR TEISĖS AKTAI

Gaukite nemokamą konsultaciją

Esu:
+

Gaukite nemokamą konsultaciją

Būkite pirmieji sužinoję apie artėjančią paramą. Viskas ką Jums reikia padaryti, palikti savo kontaktus ir mes su Jumis susisieksime.

Esu: